وبلاگ اطلاع رسانی مالیاتی خراسان شمالی

اقتصادی..سیاسی..تحلیلی..اجتماعی..ورزشی..فرهنگی..هنری

قائم مقام سازمان امور مالياتي کشور منصوب شد          

دکتر علي عسکري ، رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور ، در حکمي « محمد پاريزي » را به سمت قائم مقام سازمان امور مالياتي کشور و سرپرست معاونت عملياتي اين سازمان منصوب کرد. به گزارش خبرنگار ما ، پاريزي در حال حاضر مشاور وزير امور اقتصادي و دارايي نيز مي باشد . وي سالها تجربه مسئوليت معاونت عملياتي سازمان امور مالياتي کشور در بدو شکل گيري اين سازمان را بر عهده داشته و پيش از انتصاب به مسئوليت جديد ، قائم مقام معاون اقتصادي وزير امور اقتصادي و دارايي بوده است . در حکم رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور خطاب به محمد پاريزي آمده است : با عنايت به تخصص ، شايستگي ، سوابق و تجارب ارزنده جنابعالي که از مديران دلسوز ، موفق و پرتوان هستيد ، به موجب اين حکم به سمت قائم مقام رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور و سرپرست معاونت عملياتي منصوب مي شويد . انتظار مي رود با بهره گيري از نيروهاي کارآمد ، خدوم و متعهد و به منظور انجام وظايف قانوني و روزآمد نمودن فعاليت ها ، فرايند ها و مکانيزه کردن امور ، تمام مساعي خويش را به کار گرفته و از هيچ کوششي دريغ نورزيد . اميد است با همکاري ، همدلي و همراهي کليه کارکنان عزيز در اين ماموريت دسته جمعي موفق و در انجام وظايف محوله و در راستاي برنامه هاي دولت در زمينه تحقق عدالت ، مهرورزي ، خدمت به بندگان خدا و پيشرفت و تعالي همه جانبه مادي و معنوي کشور حضوري فعال و همه جانبه داشته باشيد . توفيق جنابعالي را در انجام ماموريت هاي محوله از خداوند منان مسئلت مي نماييم .

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیستم دی 1389ساعت 13:28  توسط مدیروبلاگ  | 

براي نخستين بار در يك دوره مالياتي اتفاق افتاد

 عبور ماليات بر ارزش افزوده ابرازي

از مرز 10 هزار ميليارد ريال در دوره پاييز 

رئيس كل سازمان امور مالياتي كشور در مراسم توديع و معارفه مدير كل سابق و جديد اداره كل امور مالياتي استان خوزستان ، از ركوردشكني ماليات بر ارزش افزوده ابرازي در دوره پاييز سال جاري ، براي نخستين بار در كشور خبر داد . به گزارش رسانه مالياتي ايران ، دكتر علي عسكري روز يكشنبه ، 19 دي ماه در جمع مديران و كاركنان اداره كل امور مالياتي استان خوزستان گفت : در دوره پاييز امسال ، ماليات بر ارزش افزوده ابرازي از مرز 10 هزار ميليارد ريال گذشت كه اين ميزان نسبت به دوره قبل از آن ( تابستان ) 25 درصد رشد داشته و از نظر ميزان اظهارنامه دريافتي نيز 30 درصد رشد را نشان مي دهد . وي با اشاره به اينكه در بسياري از كشورها ، بيش از 40 درصد درآمدهاي مالياتي از محل ماليات بر ارزش افزوده تامين مي شود ،‌ گفت : با تحقق اين رقم ، چشم اندازي براي وصول بيش از 40 هزار ميليارد ريال در سال در اين بخش ايجاد شده است . رئيس كل سازمان امور مالياتي كشور با اشاره به برنامه هاي تحول نظام مالياتي كشور عنوان كرد : در حال حاضر تمام ساز و كارها به منظور تحول همه جانبه نظام مالياتي در سال 1390 براساس آنچه رياست جمهوري مدنظر دارند ،‌ مهيا شده است . وي در پايان از حضور آگاهانه و بيش از پيش موديان نظام ماليات بر ارزش افزوده با نظام مالياتي كشور در جهت اعتلاي اقتصاد كشور و تداوم همكاري با دولت خدمتگزار در راستاي موفقيت هر چه بيشتر طرح هدفمندسازي يارانه ها تشكر كرد .

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم دی 1389ساعت 13:36  توسط مدیروبلاگ  | 

سازمان امورمالیاتی کشوراعلام کرد
چگونگی اجرای قانون مالیات برارزش افزوده در شرکت‌هاي بیمه

لیلا اکبرپور- علی عسگری، رییس سازمان امور مالیاتی کشور طی بخشنامه‌ای چگونگی و نحوه اجرای قانون مالیات برارزش افزوده توسط شرکت‌هاي بیمه را به رییس کل بیمه مرکزی ایران، روسای امور مالیاتی شهر و استان تهران، مدیران کل امور مالیاتی استان‌ها، امور مالیات بر ارزش افزوده شهر و استان تهران و مودیان بزرگ ابلاغ کرد.

بنا بر اعلام سازمان امورمالیاتی کشور، در راستای فرآیند اجرایی نظام مالیات بر ارزش افزوده و بررسی مشکلات شرکت‌هاي بیمه و با عنایت به هماهنگی به عمل آمده با بیمه مرکزی ایران، سندیکای بیمه‌گران و شرکت‌هاي بیمه به منظور اجرای صحیح قانون مالیات برارزش افزوده و وحدت رویه مقررشده است:
نظر به ماهیت بیمه‌هاي عمر و پس‌انداز، صرفا وجوه دریافتی شرکت‌هاي بیمه‌گر بابت حق بیمه مشمول مالیات و عوارض است و وجوه پرداختی بیمه‌گذاران که به حساب ذخیره پس‌انداز منظور می‌شود در صورت تفکیک در دفاتر و اسناد و مدارک توسط شرکت‌هاي بیمه‌گر مشمول مالیات و عوارض ارزش افزوده نخواهد بود.
براساس بخشنامه سازمان امور مالیاتی، بیمه مرکزی ایران بايد حداکثر تا پایان مهرماه سال‌جاری دستورالعمل نحوه محاسبه ذخیره پس‌انداز بند فوق را به منظور وحدت رویه به سندیکای بیمه‌گران ایران و شرکت‌هاي بیمه‌ای جهت اجرا ابلاغ مي‌کرد.
یکی ازکارشناسان صنعت بیمه با بیان اینکه بیمه مرکزی ایران دراین خصوص دستورالعملی را ابلاغ نکرده است، توضیح داد: طبق این بند تنها بخشی از حق بیمه عمر و پس‌انداز که بابت فوت بیمه‌گذار دریافت مي‌شود مشمول مالیات است و مابقی که جنبه پس‌اندازی دارد از مالیات معاف مي‌باشد.
او افزود: ازمجموع حق بیمه‌هاي دریافتی بیمه‌هاي عمر و پس‌انداز حدود 6 درصد بابت پوشش فوت و 94 درصد بابت پس‌انداز پرداخت مي‌شود که طبق بخشنامه سازمان امور مالیاتی، شرکت‌هاي بیمه تنها برای همان سهم اندک پوشش فوت باید مالیات دریافت کنند.
طبق بخشنامه فوق، با توجه به ماهیت بیمه‌هاي اتکایی، شرکت‌هاي بیمه‌گر مستقیم مکلفند نسبت به وصول 3 درصد مالیات و عوارض ارزش افزوده از بیمه‌گذاران اقدام و کل وجوه مزبور را به حساب سازمان امور مالیاتی در مهلت مقرر واریز نمایند؛ دراین صورت واریز 3 درصد بابت سهم اتکایی توسط بیمه‌گر اتکایی موضوعیت نخواهند داشت و صرفا 3 درصد مالیات و عوارض بابت کارمزد و مشارکت در منافع از شرکت‌هاي بیمه‌گر اتکایی قابل وصول خواهد بود. در صورت واگذاری مجدد، بیمه‌گر اتکایی نیز نسبت به دریافت مالیات و عوارض ارزش افزوده مربوط به کارمزد و مشارکت اقدام نماید.
همچنین شرکت‌هاي بیمه‌گر مکلفند حسب مقررات مربوط مالیات متعلق به خدمات خریداری شده از خارج از کشور را در زمان پرداخت مابه ازاء محاسبه و در مواعد مقرر نسبت به پرداخت آن به سازمان امورمالیاتی کشور اقدام کنند. درصورتی که خدمات خریداری شده از خارج از کشور در راستای فعالیت‌هاي اقتصادی شرکت باشد مالیات و عوارض پرداختی به عنوان اعتبار مالیاتی قابل پذیرش خواهد بود. شرکت‌هاي بیمه‌ای که تاکنون در صورت‌حساب یا بیمه‌نامه‌هاي صادره مالیات و عوارض را اعمال نکرده‌اند مکلفند نسبت به درج مالیات و عوارض در صورت‌حساب و بیمه‌نامه‌هاي صادره اقدام نمایند.
یادآور می‌شود: چند روز پیش رییس کل بیمه مرکزی از معافیت مالیاتی بیمه‌هاي عمر و پس‌انداز و عملیات اتکایی خبر داده بود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم دی 1389ساعت 13:24  توسط مدیروبلاگ  | 

دومین همایش طرح تحول اقتصادی با محوریت

 هدفمند کردن یارانه ها در استان خراسان شمالی برگزار شد

دومین همایش طرح تحول اقتصادی با محوریت هدفمند کردن یارانه ها در استان خراسان شمالی به کار خود پایان داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی ، دومین همایش طرح تحول اقتصادی با محوریت هدفمند کردن یارانه ها و به منظور ارتقاء سطح آگاهیهای عمومی و جلب همکاری آحاد جامعه در شهرستان بجنورد ، مرکز استان خراسان شمالی برگزار شد.
بر اساس این گزارش ، در این همایش عادل علیپور ، رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی ، مهندس جهانبخش ، استاندار ، آیت ا... مهمان نواز ، امام جمعه شهرستان بجنورد  و دکتر عسکری ، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و عضو کارگروه تحولات اقتصادی به ایراد سخن پرداختند.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم آبان 1389ساعت 11:15  توسط مدیروبلاگ  | 

ثمره شيرين هدفمند شدن يارانه‌ها براي مردم آشكار مي‌شود

خبرگزاري فارس: مشاور رسانه و اطلاع‌رساني رئيس جمهور گفت: قطعا بدانيد كه حدود سه ماه كه از اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها بگذرد، ثمره شيرين آن براي مردم آشكار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد، مهدي كلهر عصر امروز در نشست با مديران خراسان شمالي اظهار داشت: بالاي 170 سايت خارجي براي تخريب اذهان داخلي و خارجي در قانون هدفمند كردن يارانه‌ها وارد عرصه شده‌اند.
نماينده رئيس جمهور در شوراي نظارت بر صداوسيما گفت: اجراي اين قانون براي پيشرفت كشور ما حياتي بوده و است و دشمن تلاش مي‌كند كه به اجراي اين كار در كشور ضربه وارد كند.
وي افزود: از سويي ديگر بيش از سه سال است كه بحث هدفمند كردن يارانه‌ها از سوي دولت در دستور كار قرار دارد.
كلهر با بيان اينكه مقطعي كه در آن هستيم يك مقطع بسيار حساس است، اظهار داشت: همه جريانات سياسي با هر ذوق و سليقه معتقد بودند كه بايد اين مسئله هدفمند كردن يارانه‌ها انجام بگيرد.
وي تصريح كرد: كارهاي علمي و اقتصادي، صنعتي و تحقيقاتي تاثيرگذاري حتي رواني اين مسئله چيزي حدود سه سال است كه كار شده است.
مشاور رسانه و اطلاع رساني رئيس جمهور اظهار داشت: خوشبختانه قواي سه‌گانه هم در شيب اين كار و اينكه چگونه انجام شود، اتحاد داشته‌اند كه به نتيجه‌اي رسيدند كه در واقع آن دارد اجرا مي‌شود.
وي تاكيد كرد: يكي از توطئه‌هاي دشمن اين است كه معني هدفمند كردن يارانه كه يك معني وِيژ‌ه‌اي بوده با حذف يارانه‌ها عوض ‌كند.
نماينده رئيس جمهور در شوراي نظارت بر صداوسيما با بيان اينكه هدفمند كردن يارانه‌ها در يك مجموعه معنا پيدا مي‌كند، تصريح كرد: خوشبختانه اكنون تمام قسمت‌ها تمام تلاش خود را به كار مي‌گيرند تا شبهات را رفع كنند تا از آثار رواني كاسته شود.
وي يادآور شد: به هر ميزان كه براي جلوگيري از جو رواني و تورم تلاش شود، در اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها موفق خواهيم بود.
كلهر اظهار داشت: يارانه‌ها قرار است هدفمند شود كه بهترين شيوه‌اي كه قرار شد انجام شود، حالتي است كه دولت آن را تهيه كرده است.
وي با اشاره به اينكه قرار است تا سهم هر ايراني با اجراي اين قانون داده شود، گفت: ما هيج اصراري نداريم كه فردي سهم خودش را از يارانه‌ها نگيرد، البته افرادي كه داراي تمكن بوده و چند ماشين و خانه دارند امكان دارد از گرفتن يارانه خودداري كنند.
مشاور رسانه و اطلاع رساني رئيس جمهور اضافه كرد: تمام تلاش دولت اين بوده است كه ضعفا حقشان را در اجراي اين قانون بگيرند و فردي متضرر نشود.
وي با بيان اينكه دولت‌هاي گذشته بر اجراي اين طرح تاكيد داشته اما نتوانستند اين طرح را اجرا كنند، تصريح كرد: با اين وجود دولت نهم ودهم با شجاعت هرچه تمام و با مشكلاتي كه اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها داشت، آن را عملياتي مي‌كند.
كلهر با اشاره به لزوم مشاركت بخش‌هاي مختلف براي اجراي اين قانون خاطرنشان كرد: همه بايد به اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها كه كار بزرگي است، كمك كنند.
وي با اشاره به اثرات اجراي اين قانون در استان‌ها اظهار داشت: اگر هيچ اتفاقي هم نيفتد حداقل در بانك‌هاي خراسان شمالي بالاي 60 ميليارد تومان پول به حساب‌ها مي‌آيد.
مشاور رسانه و اطلاع رساني رئيس جمهور از نمايندگان و مسئولان خواست تا از به كارگيري اصطلاح جراحي در قانون هدفمند كردن يارانه‌ها پرهيز كنند.
وي خاطرنشان كرد: هدفمند كردن يارانه‌ها يعني پيوند عضو جديد به جاهايي كه اين عضوشان اشكال و ايراد داشته است، مثل پيوند قرنيه، پيوند كليه، كه اينها خيلي با هم متفاوتند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم مهر 1389ساعت 10:55  توسط مدیروبلاگ  | 

رئيس ‌کل بانک مرکزي دلايل تک رقمي شدن نرخ تورم را اعلام کرد

رئيس ‌کل بانک مرکزي دلايل تک رقمي شدن نرخ تورم در ارديبهشت ماه 1389 را تشريح کرد و گفت: مسکن سهم 5/28درصدي در سبد کالاهاي نرخ تورم دارد. محمود بهمني در گفت‌و‌گو باايسنا، درباره دلايل تک‌رقمي شدن نرخ تورم در 12ماهه منتهي به ارديبهشت 89 نسبت به 12ماهه منتهي به ارديبهشت 88 اظهار کرد: مديريت و کنترل منابع و نظارت برنحوه مصرف آن‌ها، در کنار رعايت تخصيص بخشي منابع به بخش‌هاي مختلف صنعت، کشاورزي و بازرگاني از مهم‌ترين دلايل کاهش تورم بوده است که در ضمن کنترل نقدينگي شاهد افزايش آن و تخصيص صحيح آن هم بوديم. هدف ما صرفا پايين آوردن تورم نبود بلکه قصد ما کنترل نقدينگي بود به گونه‌اي که بخش‌هاي صنعت و معدن هم آسيب نبينند.وي از سامان‌دهي موسسات مالي و اعتباري به عنوان يکي ديگر از دلايل کنترل نرخ تورم نام برد و درباره نرخ ارز گفت: شيوه شناور مديريت‌شده نرخ ارز هم از مهم‌ترين دلايل تک‌رقمي شده نرخ تورم است.

کاهش تورم به معناي کاهش قيمت‌ها نيست

وي همچنين براي مردم توضيح داد که کاهش نرخ تورم به معناي کاهش قيمت‌ها نيست و گفت: کاهش نرخ تورم به اين معناست که ‌مثلا اگر خودرويي با سرعت 120 کيلومتر در ساعت پيش مي‌رود اين سرعت کاهش يافته است. بهمني افزود: وقتي صحبت از کاهش نرخ تورم مي‌شود، منظور کاهش رشد ميانگين قيمت‌هاست که در تمام دنيا با فرمول خاصي محاسبه و همه از آن تبعيت مي‌کنند. مفهوم آن اين نيست که قيمت‌ها نسبت به سال گذشته کم شده بلکه رشدش کاهنده بوده است.

سهم 5/28 درصدي مسکن در سبد کالاي محاسبه تورم

رئيس ‌کل بانک مرکزي گفت:‌ اگر در بازار چند قلم کالا به ميزان زيادي بالا برود به مفهوم افزايش تورم نيست بلکه ما براي تعيين تورم، 359 قلم کالا را با ضرايب مختلف در نظر مي‌گيريم مثلا مسکن سهم 5/28 درصدي در ضرايب اين کالاها دارند و افزايش نيافتن قيمت مسکن باعث کاهش کلي شاخص تورم مي‌شود. حالا ممکن است چند قلم کالا هم در بازار با افزايشي بيشتر از رقم تورم مواجه بوده باشند. به گزارش ايسنا، اقتصاد ايران در 20 سال گذشته براي اولين بار، تورم تک‌رقمي را تجربه کرده است و اين براي سومين بار در 37 سال گذشته است که تورم تک‌رقمي مي‌شود. صندوق بين‌المللي پول هم امسال تورم تک‌رقمي را براي ايران پيش‌بيني کرده بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم خرداد 1389ساعت 13:16  توسط مدیروبلاگ  | 

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امورمالیاتی خراسان شمالی

             

 به نقل از خبر گزاری های ایسنا . فارس و ایرنا

                                                                                   در ادامه مطلب

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هفتم آبان 1388ساعت 2:30  توسط مدیروبلاگ  | 

 
عرب مازار، از تشديد اصلاح نظام مالياتي در دولت دهم خبر داد
رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور گفت: دولت دهم با هدف تحقق اهداف اقتصادي برنامه چهارم توسعه و سند چشم انداز بيست ساله کشور، اصلاحات نظام مالياتي را با شدت بيشتري دنبال مي کند.
                                                                           شرح موضوع : در ادامه مطلب

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم مرداد 1388ساعت 18:24  توسط مدیروبلاگ  | 

با انتشار برنامه هاي مدون عملياتي سازمان امور مالياتي كشور:

 

مسير راه نظام مالياتي مشخص شد

مديركل دفتر برنامه ريزي گفت: تدوين برنامه راهبردي در سال 1384 گام مهمي در برنامه ريزي سازماني بود كه به منظور تحقق نظام مالياتي مطلوب اهداف، استراتژي ها و پروژه هاي سازمان امور مالياتي كشور در افقي 5 ساله تعيين گرديده و در چهار چوبي مدون و هماهنگ همبسته شده اند.
به گزارش رسانه مالياتي ايران، عليرضا ترحمي هرندي ضمن بيان مطلب فوق اضافه كرد: برنامه عملياتي كه براي نيل به اهداف برنامه راهبردي طراحي شده است از سال 1385 تاكنون هر ساله تدوين و ابلاغ مي شود.
وي افزود: اين برنامه با مشاركت فعال اركان سازمان و با رويكرد تحقق عدالت مالياتي مطلوب طراحي و تدوين مي گردد و اهداف اصلي آن اطلاع رساني، بررسي عملكرد سال قبل و تعيين اهداف در سال آتي مي باشد.
ترحمي در ادامه تصريح كرد: تدوين اين برنامه عملياتي علاوه بر فراهم آوردن زمينه هاي بررسي دقيق عملكرد سازمان و آگاهي از موانع و تواناييها و پيشرفت پروژه هاي جاري و برنامه ريزي شده امكان اصلاح اهداف و استراتژي هاي مصوب بر مبناي بازخورد ناشي از تغييرات حاصله در محيط خارجي و داخلي نظام مالياتي را ميسر مي سازد.
مديركل دفتر برنامه ريزي ادامه داد: مديران و كاركنان سازمان امور مالياتي كشور با برخورداري از دانش و تجربيات و كسب آموزش ها و مهارتهاي لازم در زمينه برنامه ريزي استراتژيك و عملياتي جهت نيل به اهداف ترسيم شده حركت مي كنند.
ترحمي به اركان برنامه عملياتي كه از مهمترين آنها بررسي عملكرد سازمان بر اساس شاخص هاي كمي پيش بيني شده، تبيين پروژه هاي ترسيمي در راستاي اهداف و استراتژي ها مي باشد اشاره كرد و افزود: برنامه عملياتي شامل دو محور مهم وصولي و شاخص هاي فرايند وصول ماليات (دبيرخانه مميز كلي) بوده و ارزيابي گزارشات، مبناي تنظيم برنامه عملياتي سال بعد و تصحيح برنامه هاي سال جاري قرار مي گيرد.

 

مرجع خبری: رسانه مالیاتی ایران

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم خرداد 1388ساعت 18:21  توسط مدیروبلاگ  | 

توافق مالياتي با اصناف سراسر کشور

 

سازمان امور مالياتي کشور ، به دنبال برگزاري جلسات موثر و پي گيريهاي مستمر صورت گرفته ، در تداوم سياست هاي مودي محورانه و اعتمادآفرين ، امروز ( سه شنبه 12/3/88 ) با اصناف سراسر کشور ، درخصوص ميزان ماليات عملکرد سال 1387 به توافق نهايي رسيد

. به گزارش روابط عمومي سازمان امور مالياتي كشور ، اين توافق براساس دستور دکتر محمود احمدي نژاد ، رياست محترم جمهوري ، در جلسه مورخ 23/2/88 با مجامع امور صنفي و   اتحاديه هاي سراسر کشور مبني بر تعيين ماليات عملکرد سال 87 توسط مسئولين اتحاديه ها صورت گرفت .
بر اساس اين توافق ، هيات رئيسه اتحاديه ها با مسئوليت رئيس اتحاديه نسبت به تعيين ماليات عملکرد سال 87 براساس درآمد مشمول ماليات تعيين شده هر يک از اعضا خود ، حداکثر تا پايان خرداد ماه سالجاري اقدام نموده و مراتب را به ادارات امور مالياتي ذيربط ارايه خواهند نمود.
هيات رئيسه به مسئوليت رئيس اتحاديه پس از تعيين ماليات عملکرد 87 ، مراتب را به اعضاي خود ابلاغ و براساس آن اعضاي اتحاديه نسبت به تسليم اظهارنامه و پرداخت ماليات مشخص شده اقدام خواهند نمود .
همچنين مقرر شده است ، به منظور ايجاد تسهيلات لازم براي وصول ماليات ، با رعايت مقررات ماده 167 قانون ماليات هاي مستقيم ، 40 % ( چهل درصد ) ماليات به صورت نقد در زمان تسليم اظهارنامه و مابقي در اقساط مساوي ماهانه حداكثر تا پايان آذرماه 1388 تقسيط گردد .
در اين توافقنامه همچنين ، تعيين ماليات عملكرد 1387 براي موديان مالياتي كه سابقه مالياتي ندارند يا اولين سال فعاليت آنها مي باشد با نظر رئيس اتحاديه و مدير كل امور مالياتي مربوطه حسب مورد صورت خواهد گرفت .
ادارات امور مالياتي سراسر كشور نيز مكلف شدند در تعيين درآمد مشمول ماليات و اعمال معافيت و محاسبه ماليات با مسئولين اتحاديه ها همكاري لازم را داشته باشند.
گفتني است ، اين توافق نامه كه امروز ( سه شنبه 12/3/88 ) براي اجرا در قالب بخشنامه اي ، به ادارات كل امور مالياتي سراسر كشور ابلاغ شد ، به امضاي رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور و رئيس شوراي اصناف کشور رسيده است .
با تدابير صورت گرفته و حصول اين توافق سراسري به وي‍ژه در فاصله يكماه و نيم مانده به آخرين مهلت ارايه اظهارنامه هاي مالياتي ( 31 تيرماه 1388 ) ، پيش بيني مي شود امسال ركورد  بي سابقه اي از ارايه اظهارنامه هاي مالياتي موديان در تيرماه سال 1388 به ثبت برسد .
 

منبع خبری: وب سایت اداره کل امورمالیاتی خراسان

+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم خرداد 1388ساعت 21:7  توسط مدیروبلاگ  | 

قانون ماليات بر ارزش افزوده كشور را از وابستگي نجات مي دهد
رئيس ديوان محاسبات كشور اعلام کرد‌ اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده با رفع نواقص جزيي كشور را از وابستگي به نفت نجات مي دهد.

عبدالرضا رحماني فضلي امروز 11 آبان در حاشيه جلسه شوراي اداري استان اردبيل در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت‌: كشورمان از تعدد قوانين و دستگاه هاي نظارتي رنج مي برد و بايد در اين بخش اصلاح ساختاري و اساسي صورت گيرد. ديوان محاسبات براي كاستن از اين مشكل پيشقدم شده و با هماهنگي پنج دستگاه نظارتي كشور، شوراي هماهنگي نظارت را با تاييد رهبر معظم انقلاب شكل داده است تا از تداخل كاري جلوگيري شود.

رئيس ديوان محاسبات كشور ادامه داد: سازمان بازرسي به عنوان دستگاه نظارتي قوه قضائيه،‌ ديوان محاسبات به عنوان دستگاه نظارتي قوه مقننه و ذي حسابان به عنوان دستگاه نظارتي در قوه مجريه در اين شورا فعاليت اصلي و رسمي را انجام مي دهند.

وي با بيان اينكه بايد از هرگونه موازي كاري و تداخل امور در كشور خودداري شود، گفت: ما اعتقاد داريم با ثبات قوانين و يكسان سازي اجراي آنها نظارت آنلاين ديوان محاسبات كشور بهتر و مطلوب تر خواهد شد.

رحماني فضلي اجراي خوب و مطلوب طرح ماليات بر ارزش افزوده منوط به فرهنگسازي مناسب و همكاري دستگاه هاي اجرايي كشور عنوان و تصريح كرد: اجراي اين طرح با رفع نواقص جزيي كه وجود دارد اقتصاد كشورمان را از وابستگي به نفت نجات مي دهد. تمام مراكز مالي و مالياتي كشور به شبكه آنلاين نرم افزاري انفورماتيك در اين ديوان متصل مي شوند.

وی تاكيد كرد: از طريق اين سامانه كه در ديوان محاسبات كشور در حال طراحي است نظارت حسابرسان در مراحل عمليات مربوط به مسایل مالي و مالياتي ادارات، ‌سازمان ها و ارگان هاي كشور به شكل آنلاين امكان پذير خواهد بود.

رحمانی فضلی ادامه داد: با پايان كار طراحي و راه اندازي اين شبكه انفورماتيكي كه در آن از نرم افزار استاندارد استفاده شده است حساب رسان و ذي حسابان ديوان محاسبات كشور در صورت برخورد با اشكالات قانوني در عمليات مالي و ماليات موارد را متذكر مي شوند.

رئيس ديوان محاسبات كشور تاکید کرد‌: در صورت بهره بردراي از اين سامانه كه دولت هم نسبت به كمك براي راه اندازي آن اعلام آمادگي كرده است تخلفات و موارد مربوط به اشكالات قانوني به طور مستمر از سوي حساب رسان و ذي حسابان به مراكز مالياتي و مالي تذكر داده مي شود و به آخر سال موكول نمي شود.

وي تقويت بعد نظارتي ديوان محاسبات،‌ كاهش هزينه ها و كمك به حفظ آبروي مديران و مسئولان دستگاه هاي اجرايي را از مزاياي مهم اين سامانه عنوان كرد./ش

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم آبان 1387ساعت 19:43  توسط مدیروبلاگ  | 

رييس جمهوري خبر داد:
تعويق اجراي ماليات بر ارزش افزوده تا يكسال
جام جم آنلاين: "محمود احمدي نژاد" رئيس جمهوري امروز دوشنبه از برنامه دولت براي تهيه و ارسال لايحه اي به مجلس شوراي اسلامي براي تعويق يك ساله اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس، احمدي نژاد كه در حال سخنراني در مراسم روز ملي صادرات  در تهران است، گفت: در حال تنظيم لايحه اي هستيم تا اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده را يك سال به تعويق بياندازيم و اين لايحه را به مجلس خواهيم فرستاد.

اين اظهارات در پي اتفاقات اخيري كه در بازارهاي برخي شهرهاي كشور و تعطيلي آنها در پي اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده رخ داد، ايراد مي شود. 

رييس جمهوري پيش از اين، دستور توقف دو ماهه اجراي اين قانون را  صادر كرده بود.

 20 ميليارد دلار صادرات غيرنفتي

رييس جمهور در بخش ديگري از سخنانش، با اشاره به موفقيت صادركنندگان در گذشتن از مرز بيش از 20 ميليارد دلار صادرات غير نفتي تاكيد كرد: بايد با همكاري و همياري در چند سال آتي جشن برابري صادرات و واردات در كشور برگزار شود.

وي در جمع صادر كنندگان نمونه  گفت: بايد به نقطه اي برسيم كه دولت به طور كامل خود را از تصدي گري منفك كند و امور به مردم سپرده شود تا مسير پيشرفت كشور شتاب بيشتري بگيرد.
 
احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه دولت تمام همت خود را براي رفع موانع صادرات انجام مي‌دهد، افزود: امروز با افتخار بيان مي‌كنيم كه با همراهي مردم و بخش خصوصي از مرز 20 ميليارد دلار صادرات عبور كرده‌ايم.

رئيس جمهور با بيان اينكه با همراهي و عزم راسخ همه بخش‌ها مي‌توانيم هدف برابري صادرات و واردات كشور را به زودي محقق كنيم، تصريح كرد: ظرفيت بسيار بالايي در اقتصاد كشور وجود دارد و مي‌توانيم ظرف چند سال آينده به مرز 50 ميليارد دلار صادرات برسيم و جشن برابري صادرات و واردات را برگزار كنيم.

جايزه صادراتي از اول آبان

احمدي نژاد با اشاره به اينكه دولت در صدد اجراي مطلوب قانون جوايز صادراتي است، گفت: از 31 اول آبان هر صادراتي كه در گمرك انجام شود، صادر كنندگان مي‌توانند با ارائه اسناد به سازمان توسعه صادرات جوايز خود را در اسرع وقت دريافت كنند.
 
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود با ابراز تاسف از اينكه هنوز نتوانسته‌ايم در صادرات از ظرفيت‌هاي بخش كشاورزي به خوبي استفاده كنيم، تاكيد كرد: بايد براي صادرات كشاورزي كشور و رونق اين امر يك بسيج عمومي اعلام كنيم تا حضور قوي‌تري در مجامع بين المللي داشته باشيم.

وي با بيان اينكه صادرات غذا و محصولات كشاورزي هميشه جزء مهمترين بخش هاي صادراتي بوده است، اظهار داشت: كشاورزان و گندمكاران كشور بايد به سرعت خلاء گندم سال گذشته را كه از خشكسالي به وجود آمده بود را جبران كنند.

رئيس جمهور همچنين خواستار توجه بيشتر به صادرات ميوه در كشور شد.

دولت جمع مي شود

احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود در روز ملي صادرات اظهار داشت: دولت به سرعت در حال جمع كردن خود در عرصه عمليات اقتصاد است و قانون اصل 44 را در حال شتاب بخشيدن است.

وي با بيان اينكه دولت آمادگي دارد تا همه امور را به مردم واگذار كند و خود تنها يك پشتيبان و نظارت كننده باشد، تاكيد كرد: قصد داريم در بودجه سال آينده مبلغ يك و نيم ميليارد دلار كمك به بانك توسعه صادرات را به 5 ميليارد دلار براي حمايت از صادركنندگان افزايش دهيم.

نظام سرمايه داري، يك بشكه پوسيده

رئيس جمهور، نظام اقتصادي سرمايه داري را رو به افول و پايان خواند و افزود: ملت ايران به عنوان يك ملت با فرهنگ و آرماني بايد از اين حادثه درس آموزي داشته باشد و با شناخت موقعيت ماموريت خود را انجام دهد.

احمدي نژاد با اشاره به مشكلات و بحران مالي به وجود آمده در غرب تصريح كرد: حتي بودجه كلاني كه آنها براي حل اين بحران تنظيم كردند نمي‌تواند معضلات آنها را حل كند چرا كه آنها تبديل به بشكه پوسيده اي شده اند و اميدي به حل مشكلاتشان نيست.

رئيس جمهور در ابتداي مراسم روز ملي صادرات از 50 صادر‌كننده نمونه قدرداني به عمل آورد. اين صادر‌كنندگان از دست دكتر احمدي نژاد و "مسعود ميركاظمي" وزير بازرگاني تنديس صادرات و لوح تقدير دريافت كردند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم مهر 1387ساعت 19:2  توسط مدیروبلاگ  | 

اطلاعيه بسيار مهم سازمان امور مالياتي كشور

اطلاعيه بسيار مهم سازمان امور مالياتي كشور

بسمه تعالي
اطلاعيه بسيار مهم سازمان امور مالياتي كشور
قابل توجه مشمولين مرحله اول ثبت نام ماليات بر ارزش افزوده

ضمن تشكر از حسن استقبال فعالان اقتصادي از استقرار نظام ماليات بر ارزش افزوده در سطح كشور، با عنايت به قرارگرفتن در ماه مبارك رمضان و ليالي معظم قدر و همچنين برخورد به تعطيلات و كاهش ساعات كار ادارات و درخواستهاي مكرر فعالان اقتصادي اعم از شركت ها، صنوف و ساير فعالان اقتصادي محترم، بدينوسيله مهلت تكميل مراحل ثبت نام ماليات بر ارزش افزوده و ارسال فرم مهر و امضاء شده ثبت نام به همراه مدارك درخواستي به نشاني صندوق پستي سازمان امور مالياتي كشور (6779/19395) از طريق پست پيشتاز دو قبضه، لغايت روز پنج شنبه 11/7/1387 تمديد مي‌گردد.

تذكر بسيار مهم: كليه فعالان اقتصادي مشمول مرحله اول ثبت نام ماليات بر ارزش افزوده (مشتمل بر كليه وارد كنندگان، كليه صادر كنندگان و كليه فعالان اقتصادي با مجموع فروش كالاها و ارائه خدمات بيش از سه ميليارد ريال در سال) صرف نظر از وضعيت ثبت نام، مكلفند كليه تكليف قانوني خود را در رابطه با قانون ماليات بر ارزش افزوده (از جمله صدور صورتحساب و محاسبه و وصول ماليات و عوارض موضوع قانون ماليات بر ارزش افزوده) را از تاريخ 1/7/1387 به انجام برسانند.

يادآوري مهم: آن دسته از موديان كه با تكميل فرم و بدون ثبت اطلاعات خود در سامانه اينترنتي ثبت نام اقدام به ثبت نام نموده‌اند، به هر جهت پس از ارسال مستندات درخواستي در مهلت مقرر، بايستي حداكثر تا تاريخ 30/7/1387 نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه اينترنتي ثبت نام نيز اقدام نمايد.


سازمان امور مالياتي كشور از طريق زير آماده پاسخگويي به سؤالات موديان محترم در رابطه با ثبت نام و اجراي اين نظام مالياتي مي باشند:

1- تلفنهاي تماس:
2- نمابر دريافت سوالات مكتوب و درخواستها
3- پست الكترونيكي:
4- پايگاه اينترنتي:

     2-88573691                             
88573717                             
Info@VAT.ir                             
     
      www.VAT.ir  
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم مهر 1387ساعت 18:8  توسط مدیروبلاگ  | 

اجراي نظام ماليات بر ارزش افزوده از نخستين روز مهر ماه

مدير كل امور مالياتي از اجراي نظام مالياتي ارزش افزوده از اول مهر ماه سال جاري خبر داد.«احمدرضاشامبياتي» در جمع خبرنگاران گفت: مهم ترين منبع درآمدي دولت ها براي تامين هزينه هاي عمومي مانند تامين امنيت، بهداشت، درمان و آموزش، ماليات است و تكيه بردرآمدهاي مالياتي كه منبعي پايدار هستند حكايت از سلامت اقتصادي كشورها دارد.وي خاطرنشان كرد: ماليات برارزش افزوده از انواع ماليات هاي غيرمستقيم محسوب و بر مصرف وضع مي شود. وي تصريح كرد: اين ماليات مالياتي چند مرحله اي است كه در مراحل مختلف زنجيره واردات، توليد و توزيع از هر فعال اقتصادي زنجيره به فعال اقتصادي بعدي انتقال مي يابد تا در نهايت به مصرف كننده نهايي منتقل و توسط وي پرداخت شود.به گفته وي پرداخت كنندگان واقعي اين ماليات مصرف كنندگان كالا و خدمات هستند.وي تاكيد كرد: ماليات برارزش افزوده به عنوان جايگزين انواع ماليات هايي كه از مصرف دريافت مي شود به ويژه ماليات ها و عوارض مندرج در قانون موسوم به تجميع عوارض با هدف بهينه سازي نظام اخذ ماليات بر مصرف، حذف اثرات سوء ماليات هاي چندگانه و آبشاري و شفاف سازي معاملات اقتصادي و عملا با همان نرخ قانون موسوم به تجميع عوارض به اجرا گذاشته خواهد شد.وي با بيان مزاياي اين نوع ماليات گفت: شفاف سازي مبادلات اقتصادي، تشويق به سرمايه گذاري، توليد و صادرات و اخذ ماليات بيشتر از آن دسته از افراد جامعه كه كالاها و خدمات لوكس و غيرضروري را بيشتر مصرف مي كنند و افزايش مستقيم و غيرمستقيم ميزان درآمدهاي مالياتي از كل درآمدهاي جاري دولت و جلوگيري از اخذ ماليات مضاعف از محصول يا خدمت نهايي واحد است.«شامبياتي» ادامه داد: معافيت هاي اين نظام مالياتي عموما، اقلام سبد كالاي مصرفي خانوارهاي كم درآمد راشامل مي شود كه محصولات و نهاده هاي كشاورزي، انواع دام و طيور زنده، آبزيان، زنبور عسل و كرم ابريشم، است و اقلام عمده ضروري سبد مصرفي خانوار مانند نان، گوشت، قند و شكر، برنج و حبوبات از آن جمله است.وي عنوان كرد: انواع دارو و خدمات بهداشتي درماني، توانبخشي، حمايتي، پژوهشي، آموزشي، بانكي و حمل و نقل عمومي درون و برون شهري، جاده اي، ريلي، هوايي، دريايي و اقلام فرهنگي مانند كتاب، مطبوعات و ... نيز در نظام ماليات بر ارزش افزوده از معافيت برخوردارند.وي افزود: از بدو تاسيس استان تاكنون اداره كل امور مالياتي استان ٢ مرتبه در رابطه با تكريم ارباب رجوع، ساختار اجراي قوانين و افزايش درآمدهاي مالياتي در كشور ممتاز شناخته شده كه نشان از تلاش بي شائبه و صادقانه كاركنان اين اداره كل دارد.«شامبياتي» گفت: با افزايش معاونت جديدي در سازمان امور مالياتي كشور در استان هايي مانند خراسان شمالي اداره يا اداره كلي نيز شكل مي گيرد كه ٧٠ درصد از كارمندان استخدام خواهند شد. وي تاكيد كرد: تمام نيروهاي استخدامي حتما بايد بومي استان باشند و سعي مي شود كه براي شهرستان بجنورد از بجنورد و ديگر شهرها تا حد امكان نيروها از خود شهرهاي استان باشد.وي افزود: ماليات مستقيم استان در سال جاري تا مرداد ماه ١٢٩ ميليارد و ٤٠٩ ميليون و ٣٠٦ هزار ريال است كه نسبت به سال گذشته ١٩ درصد افزايش دارد.به گفته وي ماليات غيرمستقيم يا تجميع عوارض نيز در مقايسه با سال قبل تا مرداد ماه ٤ درصد افزايش يافته است.وي ادامه داد: در رابطه با ماليات مستقيم و غيرمستقيم به ترتيب ٧ و ٤٦ درصد از برنامه پيش بيني شده جلوتر هستيم.وي تاكيد كرد: ثبت نام از موديان مالياتي نيز تا ٣١ شهريور تمديد شده است.

برگرفته از: روزنامه صبح خراسان

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم مهر 1387ساعت 20:23  توسط مدیروبلاگ  | 

اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده اثرات تورم‌زا نخواهد داشت

مدير كل امور مالياتي خراسان شمالي:

اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده اثرات تورم‌زا نخواهد داشت

خبرگزاري فارس : مديركل امور مالياتي خراسان شمالي تاكيد كرد: سيستم اجراي ماليات بر ارزش افزوده اثرات تورم زا در جامعه نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومي سازمان امور مالياتي خراسان شمالي، احمد رضا شامبياتي گفت: ماليات بر ارزش افزوده ماليات بر مصرف بوده و مصرف‌كننده نهايي ماليات را پرداخت خواهد كرد و پايين بودن نرخ اين ماليات در حد 5/1 درصد از ويژگي‌هاي اين طرح است.
وي افزود: ماليات بر ارزش افزوده هم اكنون در بيشتر كشورهاي دنيا اجرا مي‌شود و به دليل برنامه‌هاي دولت نهم در راستاي عدالت محوري و جلوگيري از تورم ،اين قانون را در دستور كار دارد .
اين مسئول با بيان اينكه كليه محصولات كشاورزي فرآوري نشده، كتاب، مطبوعات، كاغذ و چاپ و ده‌ها حوزه خدماتي از معافيت اين قانون بهره‌مند هستند، نرخ ماليات بر ارزش افزوده محصولات دخاني، بنزين و عوارض شهرداري را به ترتيب 15 درصد، 20 درصد و 3 درصد اعلام كرد.
وي افزود : طبق پيش‌بيني‌هاي انجام شده مؤديان مشمول اين طرح در مهلت مقرر معادل 75 درصد ماليات خواهد بود و آخرين مهلت ثبت‌نام مؤديان تا آخر اين ماه تمديد شده است.
شامبياتي به افزايش 19 درصدي ماليات مستقيم اشاره كرد و يادآور شد: از نظر ميزان تحقق سهميه تعيين شده بيش از 107 درصد و در ماليات غير مستقيم 4 درصد تحقق عملكرد داشته ايم.
وي گفت: هم اكنون اداره كل ماليات استان خراسان شمالي 146 درصد از سهميه تعيين شده برنامه جلوتر است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم شهریور 1387ساعت 19:30  توسط مدیروبلاگ  | 

شرکتهای دولتی سودآور موظف به پرداخت مالیات شدند

به گزارش رادیو بجنورد  ، رئيس سازمان امور مالياتي كشور از اجراي طرح ارزش

افزوده در نظام مالياتي كشور از مهر ماه سال اينده خبر داد و افزود : اجراي اين نوع وصول

ماليات ، كار سخت و پيچيده اي است كه براي انجام دقيق ان برنامه ريزي هاي زيادي انجام

شده و كميسيونهاي زيادي شكل گرفته است .

" دكتر علي اكبر عرب مازا ر " كه در بيست و چهارمين همايش سراسري انجمن هاي اسلامي

وزارت امور اقتصاد و دارائي و سازمان امور مالياتي كشور در بجنورد سخن ميگفت تصريح 

 كرد : ارزش افزوده يكي از اساسي ترين كارها در اقتصاد است و ايجاد انضباط مالي از

اهداف اين طرح است كه بايستي محقق شود .

وي گفت : در فاز اول اين قانون بنا به دستور رئيس جمهوري از نرخ بالا استفاده نمي شود

 و بحث درامد مالياتي ان در اولويت دوم ، پس از انضباط مالي قرار دارد .

وي تاكيد كرد : طرح ارزش افزوده مراحل نهائي را ميگذراند كه تصويب نهائي ان در

 كميسيون اقتصاد به اتمام رسيده است و يك بار در صحن مجلس راي گيري خواهد شد و

سپس به شوراي نگهبان ميرود .

وي بيان داشت : دشمن جبهه اقتصادي  كشور را هدف گرفته است و ما بايد به ان به مثابه

 يك فرصت بنگريم و بايد اقتصاد درون زاي كشور روي پاي خود بايستد كه سياست هاي

 ابلاغي اصل 44 و سياست هاي دولت در راستاي تحقق اين امر صورت ميگيرد .

 وي گفت : فعاليتهاي انجام شده در نظام مالياتي ، مانند طرح جامع و ارزش افزوده در

 جهت ايجاد ساختار جديد براي نظام مالياتي كشور است تا شرايط براي تامين هزينه هاي

جاري كشور از محل در امد هاي مالياتي فراهم گردد .

+ نوشته شده در  جمعه بیست و سوم شهریور 1386ساعت 19:23  توسط مدیروبلاگ  | 

تخفيف مالياتي براي واحدهاي صنعتي بجنوردفرماندار بجنورد گفت: كارخانه داران و صاحبان واحدهاي صنعتي در صورت سرمايه گذاري در راه اندازي دانشگاه دولتي بجنورد از تخفيف مالياتي برخوردار خواهند شد.
محمدتقي ايراني در جمع اصناف، كارخانه داران و صاحبان شركتها در بجنورد افزود: به هر ميزان كه افراد در زمينه ايجاد اين دانشگاه سرمايه گذاري كنند از ميزان ماليات متعلقه به آنان كاسته خواهد شد.
وي گفت: دانشگاه بجنورد دانشگاهي كاملاً مردمي است و مردم در ايجاد و توسعه آن نقش بسزايي داشته و دارند.
فرماندار بجنورد از دانشگاه به عنوان كانون انسان سازي ياد كرد و گفت: راه اندازي دانشگاهها مي تواند ايمان و فرهنگ مردم را نيز رونق بخشد.
وي افزود: دانشگاه به ويژه در نظام جمهوري اسلامي با دانشگاههاي ديگر نقاط دنيا متفاوت است و قادر است جامعه را اصلاح كند.
رئيس دانشگاه دولتي بجنورد نيز در اين نشست گفت: هيچ جامعه اي بدون علم و دانش به پيشرفت دست نمي يابد و واسطه اين پيشرفت هم معلمان هستند.
دكتر عزيزا... معمارياني راه اندازي دانشگاه را خواسته ديرين مردم اين خطه خواند و افزود: خانواده هاي زيادي در سالهاي گذشته براي تحصيل فرزندان خود از بجنورد مهاجرت كردند كه اين تبعات نامطلوبي درپي داشته است.
وي گفت: اميد است با راه اندازي اين دانشگاه جريان مهاجرتها روند معكوس به خود بگيرد.
او افزود: دانشگاه دولتي بجنورد در نخستين سال فعاليت خود از مهرماه امسال 200دانشجو را در سه رشته رايانه، مهندسي صنايع و معماري و شهرسازي پذيرش خواهد كرد.
وي با بيان اينكه اين رشته ها براي نخستين بار در شرق كشور راه اندازي مي شود، مهمترين شاخصه هاي اين رشته ها را وجود بازار كار و كم هزينه بودن آن نسبت به ساير رشته ها عنوان كرد.
او راه اندازي پنج رشته كارشناسي ارشد و سه دوره دكتري را از جمله برنامه هاي دانشگاه بجنورد در پنج سال آينده دانست.
وي ارتباط با يكي از دانشگاههاي معتبر خارجي به منظور تبادل استاد و دانشجو و درآمدزايي از اين راه را از ديگر برنامه هاي دانشگاه ذكر كرد.
مديركل امور اقتصادي و دارايي خراسان شمالي نيز در اين نشست گفت: طبق ماده 172 مالياتهاي مستقيم، 100درصد وجوهي كه توسط اشخاص حقيقي و حقوقي و نيكوكاران براي تأسيس و بازسازي مراكز علمي و فرهنگي هزينه شود از كل ماليات آنان كسر مي شود.
عادل عليپور افزود: براساس قوانين موجود به گونه اي برنامه ريزي شده كه هر نيكوكاري براي تأسيس و راه اندازي دانشگاه بجنورد كمك كند مشمول اين بخشودگي شود.
اين گردهمايي با حضور 50نفر از مسؤولان، كارخانه دارها و اصناف بجنورد برگزار شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم خرداد 1386ساعت 19:21  توسط مدیروبلاگ  |